Krása

Je opravdu tak krása důležitá?

Krása má mnoho významů a podob. Co je to vůbec ta krása?  Sice neexistuje jedna definice, ale dalo by se říct, že je to pojem, kterým označujeme danou osobu či věc, kterou k tomuto pojmu přiřazujeme. Každý z nás ji vidíme jinak. Někdo ji vidí např. v západu slunce, hvězdné obloze, umění jiný zase ve vzhledu. Ale umíme rozlišit fyzickou krásu od té duševní?
ležící dívka s růží
Osobně si myslím, že se najde mnoho lidí, kteří to nedovedou a duševní krásy si neváží. Když člověk potká toho druhého, první co hodnotí je vzhled. Ať chceme nebo ne, vzhled se nezbytně podílí na tom, jaký si o něm vytvoříme obrázek, v psychologii tzv. haló efektu neboli prvního dojmu, kterého se těžko zbavujeme.  Dvojnásobně to platí, co se týče hledání lásky. Jsou lidé, kteří jsou vysazení pouze na tom, jak jeho partner či partnerka má vypadat.  Samozřejmě, že by člověk měl pečovat o sebe pečovat, chodit upravený, ale hodnotit ho podle toho zda má o trochu větší nos, očí blízko u sebe nebo pihovatý obličej? Nesmysl. Spoustu lidí, říká, že si podle vzhledu nevybírají, ale kolik z vás to opravdu dodrží?
pihatá zrzka
Nakonec si vyberete pohlednou či pohledného partnera, který bude jako jablko. Krásné navenek, ale zkažené uvnitř. Ne každá přitažlivá osoba je taková, problémem je, že jich je málo. Přitom se vzhled neustále mění. Můžeme to vidět např. u mladého stromku, který jednou uschne nebo u mladého člověka, který také jednou zestárne.  Ohledně vztahů, je důležitější, jaký je člověk uvnitř, a zda je to partner určený pro život. Na druhou stranu musíme člověka přijmout takového, jaký je. A to neplatí jen u vztahů, ale i v ostatních oblastech. Třeba, když se s někým seznamujete, při pohovoru do zaměstnání apod.
Je krása důležitá? Pokud mluvíme o tom, jak člověk vypadá, tak tam je důležité jen jediné. Zda má krásnou duši, ne tělo. Proto je nezbytné, abychom se dívali pozorněji.

0